Szczotki w kształcie logo Bielska-Białej

Limitowana edycja szczotek z Bielska-Białej

Udział w inicjatywach organizowanych przez władze miasta oraz wsparcie lokalnej społeczności są dla nas ważnym elementem działalności CSR-owej. Dlatego też z radością przyjęliśmy zaproszenie Urzędu Miasta Bielska-Białej do współpracy w ramach festiwalu modowego UrBBan Fusion Art. & Fashion Festival. Wspólny projekt zakładał stworzenie unikatowego, ekologicznego gadżetu miejskiego z „bielską duszą”. W myśl tej idei zrodził się pomysł limitowanej edycji szczotek w kształcie logo Bielska-Białej!

Produkcję szczotek wykonaliśmy od podstaw: od projektowania, przez przygotowanie oprawki, znakowanie, olejowanie, nabijanie włosia, aż po pakowanie w ekologiczny kartonik. Do produkcji szczotek wykorzystaliśmy naturalne surowce. Oprawki zostały wykonane z olejowanego drewna bukowego; materiały wypełnień to naturalne włosie końskie (jasne i ciemne), czarna szczecina i specjalna mieszanka szczotkarska z jasnej szczeciny.

Zestawy szczotek zostały przygotowane w dwóch wariantach: do odzieży i obuwia oraz kosmetyczne. W skład pierwszego z nich wchodzą dwie duże szczotki przeznaczone do czyszczenia „na sucho” okryć wierzchnich oraz akcesoriów skórzanych i zamszowych oraz okrągły szczotko-mazak służący do aplikacji pasty lub wosku na skórzane ubrania i obuwie. Drugi zestaw został przygotowany z myślą o kobietach – w skład zestawu wchodzą dwie duże szczotki do masażu i peelingu ciała na sucho oraz mała, okrągła szczotka z miękkim włosiem do nakładania kosmetyków takich jak puder, róż. Szczotki kosmetyczne nabite zostały włóknem z agawy (tapico) oraz naturalną szczeciną. Całość mieści się w eleganckim kartoniku w stylu „eko” wraz z ulotką informacyjną przedstawiającą krótką historię 145 lat fabryki oraz zaproszeniem do wizyty w Bielsku-Białej – pięknie położonego miasta w górach.

Pierwotnie planowano produkcję 100 kompletów na potrzeby festiwalu modowego.

Ponieważ jednak gadżet miejski spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem i ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta i regionu, w porozumieniu i przy współpracy z Urzędem Miasta Bielska-Białej podjęliśmy decyzję o uruchomieniu produkcji kolejnej partii szczotek przeznaczonej do sprzedaży detalicznej. Szczotki są już dostępne w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA oraz w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej – można je zakupić w cenie 64,50 zł. Mamy nadzieję, że będą służyć Państwu jak najlepiej!