Szczotki w kształcie logo Bielska-Białej

Limitowana edycja szczotek z Bielska-Białej

Udział w inicjatywach organizowanych przez władze miasta oraz wsparcie lokalnej społeczności są dla nas ważnym elementem działalności CSR-owej. Dlatego też z radością przyjęliśmy zaproszenie Urzędu Miasta Bielska-Białej do współpracy w ramach festiwalu modowego UrBBan Fusion Art. & Fashion Festival. Wspólny projekt zakładał stworzenie unikatowego, ekologicznego gadżetu miejskiego z „bielską duszą”. W myśl tej idei zrodził się pomysł limitowanej edycji szczotek w kształcie logo Bielska-Białej!

Produkcję szczotek wykonaliśmy od podstaw: od projektowania, przez przygotowanie oprawki, znakowanie, olejowanie, nabijanie włosia, aż po pakowanie w ekologiczny kartonik. Do produkcji szczotek wykorzystaliśmy naturalne surowce. Oprawki zostały wykonane z olejowanego drewna bukowego; materiały wypełnień to naturalne włosie końskie (jasne i ciemne), czarna szczecina i specjalna mieszanka szczotkarska z jasnej szczeciny.

Dwie duże szczotki przeznaczone są do czyszczenia „na sucho” okryć wierzchnich oraz akcesoriów skórzanych i zamszowych. Okrągły szczotko-mazak służy do aplikacji pasty lub wosku na skórzane ubrania i obuwie. Całość mieści się w eleganckim kartoniku w stylu „eko” wraz z ulotką informacyjną przedstawiającą krótką historię 145 lat fabryki oraz zaproszeniem do wizyty w Bielsku-Białej – pięknie położonego miasta w górach.

Pierwotnie planowano produkcję 100 kompletów na potrzeby festiwalu modowego.

Ponieważ jednak gadżet miejski spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem i ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta i regionu, w porozumieniu i przy współpracy z Urzędem Miasta Bielska-Białej podjęliśmy decyzję o uruchomieniu produkcji kolejnej partii szczotek przeznaczonej do sprzedaży detalicznej. Szczotki będą dostępne w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA pod koniec stycznia 2022 r. Mamy nadzieję, że będą służyć Państwu jak najlepiej!