Befaszczot – partnerstwo inspirowane historią​​

Befaszczot jest największym i najstarszym producentem szczotek i pędzli w Polsce oraz jednym z najstarszych producentów tego asortymentu w Europie. Bielski zakład znajduje się w tym samym miejscu od 1876 roku, produkując niezmiennie ten sam asortyment. Działanie w myśl historycznej zasady stworzonej przez założycieli fabryki, braci Sennewaldt „Towar bez zarzutu – staranne wykonanie – niskie ceny” pozwoliło utrzymać firmie Befaszczot stałą pozycję na rynku do dnia dzisiejszego.

Nasze szczotki służyły na wiedeńskim dworze — bielska fabryka może poszczycić się tytułem „Dostawcy Dworu Cesarskiego w Wiedniu”. Szczotek do ciała z zamiłowaniem używał także Witkacy, który w listach do ukochanej wychwalał właściwości zdrowotne ich używania. Z entuzjazmem opisywał w swoich dziełach ich właściwości zdrowotne, zabierając głos w sprawach codziennej higieny (dzieła: „Niemyte dusze”, „Narkotyki”). W swojej wieloletniej historii fabryka przetrwała wiele trudnych czasów m.in. wojenne zawieruchy. Z podziwem wspominamy oddanie pracowników, którzy po zakończeniu każdej wojny wracali do fabryki, by zabezpieczyć jej dorobek i kontynuować jej działalność. 

W 2001 oraz 2003 roku nasze pędzle do golenia i szczotki zagościły w Watykanie — produkty przygotowane specjalnie dla papieża Jana Pawła II zostały wręczone osobiście do rąk własnych podczas indywidualnych audiencji.

Jesteśmy dumni z dorobku historycznego bielskiej fabryki szczotek i pędzli. Dokładamy wszelkich starań, by godnie tworzyć jej kolejne rozdziały.

misja​

Befaszczot od 1876 roku produkuje wysokiej jakości szczotki, miotły i pędzle, zapewniając interesariuszom elastyczną i partnerską współpracę i realizując się jako stabilny pracodawca. Firma poprzez wsparcie niepełnosprawnych i szeroko zakrojoną działalność CSR wciela w życie strategię zrównoważonego rozwoju.

oferta

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama jakościowych produktów o różnorodnym przeznaczeniu: od wykończenia i konserwacji wnętrz, utrzymania czystości, poprzez pielęgnację obuwia i odzieży, aż po zabiegi pielęgnacyjne i fryzjerskie.

Oferta firmy Befaszczot obejmuje produkty pędzlarskie i szczotkarskie dystrybuowane pod marką własną Favorite (marka zarejestrowana pod koniec XIX wieku). Jednocześnie fabryka realizuje indywidualne zamówienia dla klientów z całej Europy. Produkcja asortymentu odbywa się wyłącznie na terenie fabryki w Polsce, z wykorzystaniem wysokogatunkowych materiałów i komponentów, z poszanowaniem środowiska naturalnego, historii miejsca, pamięci o założycielach fabryki oraz przede wszystkim dbałością o pracownika.

Befaszczot od 45 lat ma status Zakładu Pracy Chronionej; w ponad 80% zatrudniamy osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Dowiedz się więcej o marce Favorite.