wartości

Befaszczot zajmuje się produkcją szczotek i pędzli. Produkty spółki powstają w fabryce w Bielsku-Białej od samego początku jej działalności. To blisko 150 lat rozwoju technologicznego, dostosowywania się do wymagań rynku i spełniania oczekiwań klientów. W tym czasie udało nam się wypracować jasno zdefiniowaną kulturę organizacyjną, opartą na ważnych dla nas wartościach.

tradycja i historia

Partnerstwo inspirowane historią – to główna idea, która przyświeca działalności Befaszczotu. Założona w 1876 roku fabryka braci Sennewaldt produkowała szczotki doceniane m. in. przez cesarza Franciszka Józefa czy też Witkacego. Dorobek historyczny firmy stanowi istotny fundament, na bazie którego zbudowaliśmy spółkę w jej obecnej postaci. Befaszczot czerpie z historii, tradycji i doświadczeń przodków pozostając przedsiębiorstwem otwartym na nowoczesne rozwiązania i technologie.

partnerstwo

Sukces spółki Befaszczot to także sukces naszych klientów. Jakość relacji z kontrahentami jest dla nas priorytetem. Kooperacja z naszą firmą to gwarancja bezpieczeństwa – zarówno pod względem jakości produktów, terminowości dostaw, jak i dopasowania warunków zamówienia do indywidualnych potrzeb; przygotowując oferty zachowujemy bowiem elastyczność. Potwierdzeniem wiarygodności biznesowej firmy Befaszczot jest stała i owocna współpraca z wiodącymi sieciami handlowymi DIY na polskich i zagranicznych rynkach oraz liczne nagrody branżowe i wyróżnienia.

jakość

Troska o jakość na każdym etapie produkcji jest fundamentem sukcesu firmy Befaszczot. Korzystamy wyłącznie z wysokogatunkowych, certyfikowanych surowców, na bieżąco modernizujemy park maszynowy, dbamy o rozwój zawodowy naszego zespołu. Klasę produktów firmy Befaszczot potwierdza wyjątkowo niska liczba reklamacji: w 2020 roku ich procentowy udział wynosił zaledwie 0,000006% przy sprzedaży sięgającej milionów sztuk produktów! O jakości naszych pędzli i szczotek świadczą także certyfikaty ISO oraz FSC.

Więcej o certyfikatach Befaszczot dowiesz się tutaj.

zrównoważony rozwój

Befaszczot realizuje założenia strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego, ekologicznego i społecznego. Najważniejszym aspektem naszych działań CSR-owych jest wsparcie i aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, zagwarantowane w samej umowie spółki. Jako Zakład Pracy Chronionej zatrudniamy ponad 80% osób posiadających lekki, umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności. Aktywnie wspieramy i sponsorujemy organizacje charytatywne i społeczne, podejmujemy także liczne działania związane z ochroną środowiska oraz lokalne inicjatywy organizowane przez władze miasta oraz instytucje NGO.

stabilność zatrudnienia

Praca w naszej fabryce zapewnia godne życie osobom wykluczonym społecznie ze względu na niepełnosprawność. Każdy członek zespołu może liczyć na dogodne warunki pracy, opiekę zdrowotną i socjalną, a kontakty między pracownikami i przełożonymi oparte są na wzajemnym szacunku, empatii i zrozumieniu. Najlepszym dowodem zadowolenia naszych pracowników jest ich wspaniała lojalność: znaczna część zespołu pracuje w firmie kilkadziesiąt lat, a niektórzy całe swoje życie. Stale rozwijamy kadrę naszych specjalistów, i wspieramy ich rozwój zawodowy.