Kolejna niestandardowa realizacja

Do portfolio Befaszczot trafiła kolejna niestandardowa realizacja – szczotka do wyrównywania kortów tenisowych.

Niestandardowe zlecenia to wyzwanie, ale w Befaszczot nie boimy się ich podejmować. W ostatnich latach z powodzeniem udało nam się zrealizować kilka tego typu projektów. W 2021 roku na specjalne zamówienie Urzędu Miasta Bielsko-Biała stworzyliśmy limitowaną edycję szczotek w kształcie liter BB. Zostały one wykonane z olejowanego drewna bukowego, naturalnego włosia końskiego oraz szczeciny i zamknięte w stylowym ekologicznym opakowaniu. W ubiegłym roku wyprodukowaliśmy z kolei superdużą szczotkę na performance artysty Krzysztofa Krzysztofa. Akcja artystyczna była kulminacyjnym punktem obchodów 200. rocznicy urodzin Petera Bohúňa, słowackiego malarza i grafika, który stworzył m.in. portrety przedstawicieli rodziny Sennewaldt, założycieli bielskiej fabryki szczotek i pędzli.

Tym razem zlecenie związane było ze sportem, a dokładnie z coraz popularniejszym w naszym kraju tenisem: klient zgłosił się do nas z prośbą o regenerację szczotki do wyrównywania kortów. Niestety, ze względu na stopień zniszczenia szczotki regeneracja okazała się niemożliwa. Zaproponowaliśmy więc inne rozwiązanie: stworzenie nowej szczotki od pomysłu po realizację.

Zadanie – jako niestandardowe – nie było łatwe, ale efekty przyniosły nam wiele satysfakcji. Nowa szczotka do pielęgnacji kortu jest nie tylko odpowiednio szeroka, ale też porządnie dociążona. Waga odgrywa tu kluczową rolę, gdyż gwarantuje dostateczny nacisk na podłoże (mączka) i sprawia, że szczotka dobrze spełnia swoje zadanie.

Szczotka została przetestowana w terenie – pomimo swojej wagi jest naprawdę wygodna w użyciu i doskonale pracuje na ceglanej mączce, czyli nawierzchni, do której jest przeznaczona.