Zostaliśmy partnerem 13. edycji kampanii „Łączy nas kobiecość”, którą organizują Salve, Medica, Salve Medica i Fundacja Salve Medica. Chcemy wspierać edukację, budowanie świadomości i promowanie badań profilaktycznych wśród kobiet!
Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Według danych ze strony www.gov.pl rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.
Kampania „Łączy Nas Kobiecość” ma na celu zwiększenie świadomości na temat raka piersi. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Piersi w dobrych rękach” i nie tylko promuje profilaktykę, ale także kładzie duży nacisk na pielęgnację piersi.
Jako że wartościowym elementem profilaktyki i samobadania może być również szczotkowanie piersi, nasza firma z przyjemnością została partnerem tej ważnej inicjatywy.
W ramach kampanii organizatorzy wspólnie z partnerami i sponsorami przygotowali szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych:
- live’y ze specjalistami, m.in. braffiterką, urofizjoterapeutką, onkologiem czy kosmetologiem
- poradnik dotyczący samobadania piersi, który można pobrać bezpłatnie w formie elektronicznej
- zniżki na badania profilaktyczne
Integralną częścią kampanii są bezpłatne badania w mammobusach. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać wszystkie panie w wieku 45 – 74 lata, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Na badanie mammograficzne można umówić się przez ankietę bit.ly/SalveMedica_Mammografia lub pod numerem telefonu 42 254 64 12.
Zachęcamy do samobadania piersi oraz skorzystania z możliwości przebadania się w mammobusie w BB.